PortScan & Stuff 1.77

PortScan & Stuff ile ağınıza bağlı cihazları tarayın ve tanımlayın. Ayrıca seçilebilir sunucu listesi ve whois özellikleriyle internet üzerinden çeşitli hız testleri yapın.

PortScan, bir IP aralığını hızlı bir şekilde kontrol edebilen ve ağınıza bağlı makineler hakkında bilgi döndürebilen, kullanımı kolay bir ağ tarayıcıdır.

Özellikle ağınıza bağlı bilgisayarların ayrıntılarını kontrol etmek istiyorsanız, PortScan oldukça kolay kullanımlı bir programdır, ancak acemi kullanıcılara hitap etmediği ortadadır.

Temiz arayüzü sekmeli bir düzene dayanır, böylece istediğiniz özelliğe tek bir tıklamayla kolayca erişebilirsiniz.

Ağı taramak IP aralığını girmek kadar kolaydır, PortScan tüm işi sizin yerinize halleder. Kullanılabilir tüm bağlantı noktalarını tarar ve bağlı her makine için MAC adresi, ana bilgisayar adı, açık bağlantı noktaları ve HTTP sunucuları gibi ayrıntıları gösterir.

Ek olarak, bir ping oturumu başlatabilir ve bir IP adresine veya bir ana bilgisayar adına ping atabilirsiniz, üç ping modu mevcuttur: kısa ping, büyük ping ve sürekli ping modu.

Son olarak, uygulama temel seçeneklere sahip bir hız testi aracı içerir, böylece ağ bağlantınızın indirme ve yükleme hızını belirlemenize yardımcı olur.

PortScan, sisteminizde çalışan windows sürümü ne olursa olsun kusursuz çalışır ve her zaman donanım kaynaklarıyla dostça kalır. Windows 7 yüklü makinelerde yönetici ayrıcalıklarına ihtiyacınız yoktur, ancak güvenlik duvarınızdaki ağa erişim izni vermeniz gerekebilir.

Sonuç olarak, PortScan amacına hizmet eden iyi bir programdır ve dahası HTTP, FTP, SMTP ve SMB hizmetleri hakkında bilgi almak için çok temiz bir arayüze dayanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *