Pardus 17.5

Pardus 17.5

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.3 GB
ÜreticiPardus
İşletim SistemiLinux
Eklenme Tarihi4 ay önce
İndirme linki çalışmıyorsa, buraya tıklayarak bildiriniz.Yorum Yaz
Hemen indir (1.3 GB)
143 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu uygulamaya oy ver)
Loading...

Pardus 17.5 (64 Bit) İndir 

Pardus ETAP (64 Bit) İndir

Pardus Sunucu (64 Bit) İndir

Linux çekirdeğinin temelini oluşturduğu, güvenli ve güçlü milli işletim sistemi.

Pardus, gönüllü türk geliştiriciler tarafından Linux çekirdeği temel alınarak kişisel bilgisayarlar, resmi kurum bilgisayarları ve eğitim kurumlarının bilgisayarlarında kullanılabilecek şekilde hayata geçirilen milli işletim sistemidir.

Dünya çapında gönüllü yazılımcı ve destekçinin katılımıyla geliştirilmiş olan Linux işletim sistemi çekirdeğinin üzerine geliştirilen Pardus, virüs tehlikelerine karşı tamamen kapalı olmakla birlikte performansa dayalı geliştirmeler içermektedir.

Pardus dağıtımlarında kullanıcılara sunulan açık kaynak yazılımların tamamı kullanıcının isteklerini karşılayabilecek düzeyde performansa ve özelliğe sahiptir. Açık kaynak yazılımlar ile istenen karşılanırken güvenlik konusunda herhangi bir açık yaşanmıyor.

İşletim sistemlerinin en önemli unsurlarından biri olan güvenlik Pardus ile üst düzeyde, bütünleşik siber güvenlik sistemi gibi içerdiği açık kaynak projelerle güçlendirilmektedir. Diğer açık kaynak projeleri arasında istemci ve kullanıcı yönetimi, kimlik yönetimi ve etkileşimli tahta arayüzü yer alıyor.

Bir kaç yıl önce faaliyete geçirilen Milli Eğitim okulları için Fatih projesinde kullanılan akıllı tahtalar içinde TÜBİTAK devreye girerek Pardus çatısı altında özel bir sürüm çıkartılarak yayınlanmaya başladı.

143 kez indirildi

YORUM YAZIN