Pisi Linux 2.1.2

Pisi Linux 2.1.2

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.9 GB
ÜreticiPisi Linux
İşletim SistemiLinux
Güncelleme27 Mart 2020
İndirme linki çalışmıyorsa, buraya tıklayarak bildiriniz.

Pisi Linux, Pardus dağıtımına dayanan, açık kaynak kodlu bir Linux işletim sistemidir.

Pisi Linux, Pisi tabanlı, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kullanıcılarına kurulum, yapılandırma ve kullanım konusunda kolaylık sağlamaya çalışan, onların temel masaüstü gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan, son kullanıcı odaklı bir GNU/Linux dağıtımıdır.

Kurulumdan sonra, Pisi Linux sizi çok çeşitli uygulamalarla karşılar. En sevdiğiniz yazılımı bulamazsanız, birlikte verilen yazılım merkezi uygulamasıyla onlarca yazılım paketini bulabilirsiniz.

Varsayılan uygulamalar arasında, Chromium ve Mozilla Firefox internet tarayıcıları, LibreOffice ofis paketi, Amarok ve Clementine playerlar, GIMP resim düzenleme programı ve K3b CD/DVD yazma programı bulunur.

Pisi Linux, İngilizce, Almanca, Felemenkçe, Rusça, Türkçe, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Macarca, Ukraynaca, Hırvatça, İsveççe, Lehçe ve Brezilya Portekizcesi de dahil olmak üzere 14 dile çevrilmiştir.

Özetlemek gerekirse, Pisi Linux, özenle hazırlanmış masaüstü ortamı ve özel seçilmiş uygulamaların toplanması nedeniyle, herkes tarafından tek işletim sistemi olarak kullanılabilen, çok hızlı ve modern bir Linux dağıtımıdır.

210 kez indirildi
Program Konuları:

YORUM YAZIN


x

Sitemiz uyar-kaldır prensibini ilke edinmiştir. Bizlerle buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfa aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.