Ubuntu 19.04

Ubuntu 19.04

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.9 GB
ÜreticiCanonical
İşletim SistemiLinux
Eklenme Tarihi4 ay önce
İndirme linki çalışmıyorsa, buraya tıklayarak bildiriniz.Yorum Yaz
Hemen indir (1.9 GB)
236 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu uygulamaya oy ver)
Loading...

 Ubuntu 19.04 (64 Bit) İndir 

 Ubuntu Server (32 Bit) İndir 

 Ubuntu Server (64 Bit) İndir 

Linux mimarisi üzerine geliştirilen açık kaynak kodlu işletim sistemi.

Linux dağıtımlarından bir diğeri olan Ubuntu, linux mimarisi üzerine geliştirilen ve masaüstü sürümü dünya çapında geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından aktif olarak kullanılan ücretsiz işletim sistemidir. Mark Shuttleworth liderliğinde geliştirilmeye devam edilen Ubuntu, ulaştığı 30 milyonu aşkın kullanıcı kitlesi ile linux çekirdeği temel alınarak geliştirilen işletim sistemleri arasında en yüksek kullanıcı sayısına ulaşan işletim sistemidir.

Her 6 ay sonunda yeni bir sürüm ile kullanıcıların karşısına çıkan Ubuntu, farklı platform ve kullanıcı tercihlerine göre kullanılmak üzere masaüstü, sunucu ve bulut için geliştirilmektedir. Dünya genelinde kullanıcıya sahip olan Ubuntu’nun desteklediği diller arasında Türkçe de yer alıyor. Ubuntu kurulumu esnasında Türkçe dil paketini internet üzerinden otomatik olarak indirebilir ve kuruluma devam edebilirsiniz. İnternet bağlantınız ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız veya internet bağlantınız yoksa işletim sisteminin kurulmasının ardından Settings > Language Support adımlarını izleyerek türkçeleştirebilirsiniz.

Ubuntu işletim sistemini, mevcut işletim sisteminize zarar vermeden iki işletim sisteminide kullanabilecek şekilde bilgisayarınıza kurmanız mümkün. Bilgisayar açılışı sırasında yüklenmesini istediğiniz işletim sistemini seçerek işletim sistemini başlatabilirsiniz.

Önemli Not: İndireceğiniz Ubuntu sürümü her altı ayda bir yenisi çıkan ara sürüm olmakla birlikte, 9 aylık süreç ardından destek verilmemektedir. Kararlı sürüm olan LTS (Long Term Support) yani uzun süreli destek sürümleri için üretici internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

236 kez indirildi

Ubuntu 19.04 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. […] Ubuntunun son sürümünü bu linke tıklayarak indirebilirsiz. […]

YORUM YAZIN