Notepad++ 7.8.8

Notepad++ 7.8.8 (32-Bit) İndir

Notepad++ 7.8.8 (64-Bit) İndir

Notepad++, tüm programcılar için çeşitli dilleri destekleyen, kodlamalarını kolaylaştıran ve çok çeşitli üretkenlik araçları sağlayan bir metin editörüdür.

Programlama ve geliştirme eğitimleri internetin her yerinde kolayca bulunabileceğinden, giderek daha fazla kullanıcının uygulama yapmaya uğraşması şaşırtıcı değildir. Bu amaçla, uygulama yapmak veya geliştirmek için özel yazılımlar gereklidir ve Notepad++ çoklu programlama dilleri için kaynak kodu düzenlemeyi destekleyen özel bir yazılımdır.

Adından da anlaşılacağı gibi, Notepad ++, standart Not Defteri ile karşılaştırıldığında ek işlevlerle birlikte gelen daha karmaşık bir metin editörü olarak da kabul edilebilir.

Kurulum sırasında, kapladığı disk alanını azaltmak için işaretlenmeyen çok sayıda bileşene sahip olduğundan dikkat etmek gerekir. Tam bir programlama deneyimi sağlamak için tüm eklentilerin ve otomatik tamamlama dosyalarının yüklenmesi önerilir.

Notepad ++, geniş işlev yelpazesine rağmen kalabalık görünmeyen temiz ve basit bir arayüzle birlikte gelir.

Belirtildiği gibi, Notepad++ birden fazla programlama dilini destekler ve çoğu için vurgulama özelliği içerir. Ayrıca, donanım kaynaklarıyla inanılmaz derecede uyum sağlarken, aynı anda birden fazla belge ile çalışılabilir.

Eklentilerin kullanımı sayesinde, Notepad ++ ‘ın işlevselliği büyük ölçüde geliştirilebilir. En çok kullanılan eklentiler arasında FTP desteği ve ASCII-HEX dönüştürücü bulunmaktadır.

Klasik not defteri kullanmak istemeyen, profesyonel bir metin editörü arayan windows kullanıcıları için Notepad++ kullanmaları tavsiye edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *