YouTube Reklam Engelleme Yöntemi

YouTube mobilde ve bilgisayar üzerinden girişlerde tüm reklamları engelleyin!

Birkaç gün önce Reddit üzerinde paylaşılan küçük bir ipucu sayesinde, YouTube reklamlarını herhangi bir eklenti yada program kullanmadan engellemenin yolu bulundu.

Piyasada çok fazla YouTube reklam engelleyici uygulamalar ve eklentiler var fakat bunların tam anlamıyla çalıştığı söylenemez. YouTube Premium’da çok pahalı olduğu için kullanıcılar satın almaya yanaşmıyor. Bu basit yöntem sayesinde, mobilden veya bilgisayar üzerinden YouTube’a girişlerde tüm reklamlar engellenebiliyor.

YouTube reklamlarını engellemek için uygulamanız gereken basit yöntem, video URL adresi üzerinde “.com” dan sonra bir nokta “.” eklemek. Yapacağınız bu ufak url değişikliği video’nun bulunduğu sayfasının yapısını bozsa da, videonuz da herhangi bir bozulma olmayacaktır ve tüm reklamlar engellenmiş olacaktır.

Şu anda sistem problemsiz çalışmaktadır fakat Google, bu sistemsel problemi öğrendiğinde düzelteceği için uzun ömürlü olmayabilir.

Reklamları nasıl engellerim? (resimli anlatım)

456 kez okundu
Program Konuları: ,

YORUM YAZIN


x

Sitemiz uyar-kaldır prensibini ilke edinmiştir. Bizlerle buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfa aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.