Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Ubisoft tarafından geliştirilen yüksek kaliteli ve gerçekçi FPS oyunudur.

Call Of Duty gibi klişeleşmiş bir FPS oyunu oynamak istemiyorsanız, daha fazla beyninizi kullanarak, strateji ve ataklarla takımınızı sırtlamak istiyorsanız, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oynamalısınız.

Ubisoft tarafından geliştirilen bu oyunda, 5 vs 5 gruplar halinde, belirlenen haritalar üzerinde bomba kurma ve rehine kurtarma modlarında oyunlar oynayabilirsiniz. Oyun o kadar yüksek kaliteli ve gerçekçi yapılmış ki, çocuksu karakterlerden veya efektlerden sıkıldıysanız bu oyun tamda size göre diyebiliriz.

Genel olarak bahsedecek olursak, oyunda ki tüm karakterlere operatör denir. Operatörler her ülkenin özel harekat birliklerini temsil etmektedir ve tüm operatörlerin kendine has yeteneği bulunuyor. Örnek vermek gerekirse, Rus kuvvetlerine bağlı Spetsnaz birliğinin bir üyesi olan Kapkan isimli operatör benim favorim. Bu adamın en büyük özelliği, düşmanları etkisiz hale getirebilen tuzaklar kurması. YouTube üzerinden Kapkan’ın trailerini izlediğinizde ne anlatmak istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Oyuna başladığınızda karşılıklı olarak takımlar birbirinin almasını istemediği operatörleri yasaklıyor. Yasaklanan operatörler o oyun boyunca alınamıyor. Bunun büyük bir strateji oyunu olduğunu daha oyunun başında anlayabiliyorsunuz. Takımlar atak ve savunma şeklinde iki gruba ayrılıyor. Atak oynuyorsanız göreviniz haritadaki eve giriş yaparak rehineyi kurtarmak yada tam tersine savunma oynuyorsanız rehineyi kurtarmalarını engelliyorsunuz. Unutmayın o eve girmek yada o rehineyi korumak o kadar kolay olmayacak! Operatörünüzün yeteneklerini kullanarak ve takım oyunu oynayarak oyunu kazanabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, online olarak oynayabileceğiniz, etkileyici bir strateji ve savaş oyunu oynamak istiyorsanız, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununu deneyebilirsiniz.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunu için minimum sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit sürümler gereklidir)
İşlemci: Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz or AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD 5870 (DirectX-11 compliant with 1GB of VRAM)
Ağ: Genişbant internet bağlantısı
Depolama: 61 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX® 9.0c

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *