A Bootable USB indir

A Bootable USB, USB bellek üzerinden windows işletim sistemi kurmanızı sağlayan, ücretsiz bir boot diski yaratma programıdır. Sitemiz üzerinden son sürümü indirebilirsiniz. 

A Bootable USB ile bilgisayarınızın DVD/CD-ROM sürücülerinin arızalı olduğu veya bulunmadığı durumlarda, USB girişini kullanarak Windows Vista/7/8/10 işletim sistemlerini kurabilirsiniz.

Programın yüklenmesi birkaç saniye alır ve çalıştırdığınızda windows kurulum dosyalarının kaynağını soracaktır. Programı çalıştırdığınızda basit ve sade bir arayüz sizi karşılar.

Önyükleme sihirbazının ilk adımını başarıyla geçtikten sonra, kurulum dosyalarını yüklemek istediğiniz USB sürücüsünü seçmeniz gerekir. Bu programı kullanırken yalnızca önyükleme işlemi yapmak istediğiniz USB belleği bilgisayarınıza takılı tutmanız önerilir. Bu şekilde hem insan hataları hem de uygulama hataları önlenmiş olacaktır.

Programın diğer adımında bilgisayarınıza taktığınız USB bellek biçimlendirileceği için depolama aygıtınız içindeki tüm verileri yedeklemenizde fayda olacaktır. Son olarak “Start” butonuna tıklayarak önyükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Kısacası, format atmak istediğiniz bir bilgisayar var ve DVD/CD-ROM sürücüsü bulunmuyorsa, A Bootable USB programı ile elinizde bulunan windows işletim sistemini DVD ya da ISO dosyası üzerinden USB belleğe kopyalabilirsiniz. Böylelikle bilgisayara USB bellek üzerinden format atabilmiş olacaksınız.

NOT: Önyükleme işlemi için en az 4GB boyutunda bir flash bellek ve Windows Vista/7/8/10 DVD ya da ISO dosyasına ihtiyacınız olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *