Windows PowerShell 7.1.0

Windows PowerShell 7.1.0 (32-Bit) İndir

Windows PowerShell 7.1.0 (64-Bit) İndir

Windows PowerShell, sunucularınızı kolayca kontrol etmenize, yerel kodda cmdlet’ler yazmanıza ve tüm uzak bağlantıları yönetmenize yardımcı olan, kullanışlı bir göreve dayalı komut satırıdır.

Uzman kullanıcılar ve sistem yöneticileri, Windows PowerShell olarak bilinen komut dosyası dilinin eşlik ettiği komut satırı kabuğuna kesinlikle aşinadır. Redmond tabanlı şirket tarafından geliştirilen işletim sisteminin bir parçası olan bu bileşen, sistem yönetimini ve diğer birçok görevi kolaylaştırabilecek bir otomasyon görevi görür.

Yazılım, hizmet veya süreç yönetiminden kayıt defteri veya nesne işleme görevlerine kadar çok sayıda işi gerçekleştirebilen belirli işlevleri kullanmak için tasarlanmış 130’dan fazla komut dosyası (cmdlet), özel komutlara sahiptir.

Windows PowerShell, Windows Yönetim Araçları (WMI) ve Bileşen Nesne Modeli’ne (COM) erişim sağladığı için yerel veya uzaktan yönetim mümkündür. Ayrıca, paketteki barındırma API’sı sayesinde Windows PowerShell çalışma zamanı geliştiriciler tarafından oluşturdukları uygulamalara entegre edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *