Webmin 1.941

Webmin 1.941 (RPM) İndir

Webmin 1.941 (Debian Package) İndir

Webmin 1.941 (TAR file) İndir

Webmin 1.941 (Solaris Package) İndir

Webmin, Linux web sunucunuzu sistem yönetimi için herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden yönetebilmenizi sağlayan kontrol paneli programıdır.

Webmin, doğrudan hesap ve tablo desteği olan bir web tarayıcısından kullanıcı hesapları, DNS, internet hizmetleri, dosya paylaşımı ve çok daha fazlasını ayarlamanıza izin veren açık kaynak kodlu bir sistem kontrol programıdır.

Webmin, kullanıcı ve grupların listesi, kullanıcı oluşturma, bağlı dosya sistemlerini listeleme, NFS dışa aktarmalarını yönetme, belirli bir kullanıcı için disk kotalarını düzenleme, yerel disk bölümlerini görüntüleme ve düzenleme de dahil olmak üzere tüm sistem yönetim görevlerini yapabilir.

Bunlara ek olarak, LDAP veritabanında ki kullanıcıları yönetebilir, zamanlanmış bir yedekleme ayarlayabilir, MySQL veritabanında ki tabloları yönetebilir, LDAP sunucu iletişimini yapılandırabilir, Procmail için e-posta filtreleme kuralları oluşturabilirsiniz.

Program, Usermin ve Virtualmin yazılımlarıyla tamamen uyumludur. Usermin, web e-postası ayarlarını organize etmenize, parola değiştirmenize, filtreler oluşturmanıza izin verirken, Virtualmin ile Webmin içinden birden çok sanal ana bilgisayarı yönetebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *