Valorant

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen Counter-Strike benzeri bir FPS oyunudur.

League of Legends’in yapımcıları tarafından geliştirilen Valorant, müthiş kurgusu ve oyun mekaniğiyle FPS oyun tutkunlarına müthiş bir deneyim yaşatmak istiyor.

Oyuna ilk baktığınızda, Counter-Strike oyunundan esinlenmiş gibi görünüyor. Görsellik tamamen farklı, fakat oynanış stili bire bir aynı diyebiliriz. Tabi ki bunun haricinde, oyunda ki karakterlerin birbirine üstünlük sağladığı yetenekleri de bulunuyor. Bu yetenekleri öğrenerek ve karakteri kavrayarak oyunda taktiksel ataklarla düşmalarınızı mağlup edebileceksiniz.

Oyundaki haritalar gereksiz ayrıntılardan uzak tutulmuş ve böylelikle size daha iyi bir FPS değeriyle oyunu oynatma imkanı sağlanmak isteniyor.

Valorant, çok fazla oyuncuya hitap edebilecek şekilde hazırlanmıştır. Oyun, 128-tick sunucular üzerinde oynanmaktadır ve bakacak olursak, efsane oyun Counter-Strike: Global Offensive bile şu an için 128-tick sunucular üzerinde oynanmıyor. Bu da demek oluyor ki, bu oyunu oynarken dünyanın neresinde olursanız olun, 35 ping seviyesini geçmeyeceğinizi gösteriyor.

Ayrıca, oyun için sistem gereksinimleri oldukça düşük tutulmuş görünüyor. En az on yıllık bir bilgisayarda 30 FPS, modern ekipmanlar kullanılmış bir bilgisayarda ise 60 ile 144 + FPS alabileceğiniz öngörülüyor.

Valorant’ta zafere ulaşmak, sadece gösterdiğiniz becerilere ve kullandığınız stratejilere bağlı olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *