SmartSniff 2.29

SmartSniff 2.29 (32-Bit) İndir

SmartSniff 2.29 (64-Bit) İndir

SmartSniff (Türkçe Dil Dosyası) İndir

SmartSniff ile TCP / IP paketlerini yakalayın ve yakalanan verileri bu basit ağ gözlemleme programı yardımıyla, mesaj kutusunda görüntüleyin.

İnternette gezinirken bilgisayarınıza ekstra koruma eklemek için antivirüs çözümünüzle birlikte bir ağ analiz aracı kullanabilirsiniz. Örneğin; TCP / IP paketlerini yakalayabilen basit ve kullanımı kolay bir program olan SmartSniff‘dir.

Bu yardımcı program, bir yakalama sürücüsünün yüklü olup olmamasına bağlı olarak trafik izleme için farklı yöntemler sağlar. Ancak WinPcap bilgisayarınıza yüklendiği sürece, SmartSniff’i bu yakalama sürücüsünü kullanacak şekilde ayarlamanız önerilir.

‘Başlat’ düğmesine bastığınızda, uygulama yakalanan tüm paketleri bir tablo görünümünde görüntüler. Yakalanan paketlerin, protokol türünü (TCP, UDP veya ICMP), yerel ve uzak adresleri, bağlantı noktalarını ve ana bilgisayarları, paket sayısını ve veri boyutunu, veri hızını ve yakalama süresini görüntüleyebilirsiniz.

Yakalanan paketler, ayrıntılı bilgileriyle birlikte ASCII (metin tabanlı protokoller için), HEX dökümü veya URL listesi olarak görüntülenebilir. Ayrıca, yalnızca belirli konuşma türlerini izlemek için filtreler oluşturma olanağınız vardır. TCP / IP akışı verileri dışa aktarılabilir ve uygulama daha sonra analiz için kolayca HTML raporları oluşturabilir veya paket özetleri diskinize kaydedebilir.

İzleme işlemini kolaylaştırmak için, yerel veya uzak bir makineden gelen bağlantılar için farklı renk şemaları uygulayabilirsiniz.

Sadelik göz önünde bulundurularak tasarlanan SmartSniff, sunucular ve istemciler arasındaki konuşmalarla ilgili ayrıntılı bilgileri görüntülemenize yardımcı olabilir. Paket analizi için gelişmiş araçlarla birlikte gelmese de, sadece ağınız üzerinden geçen verileri izlemek istiyorsanız, bu ağ trafiği izleme uygulaması kullanışlı olur.

NOT: SmartSniff şu an için Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda çalışmamaktadır. Programın son güncellemesi, Nir Sofer tarafından, 2018 yılında yapılmıştır, yeni güncelleme beklenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *