KiTTY 0.73.2.17

KiTTY 0.73.2.17 İndir

KiTTY 0.73.2.17 (Portable) İndir

KiTTY, Windows ve Unix için en popüler Telnet ve SSH istemcisi olan PuTTY’nin benzer bir versiyonudur.

KiTTY, uzak bir bilgisayara bağlanmak için Telnet protokolünü kullanan kompakt bir programdır. Program, PuTTY çekirdeğini kullanıyor ve yeni özellikler ekleyerek deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.

Telnet, kullanıcıların uzak bir sisteme metin komutları göndermesine izin veren bir ağ bağlantı protokolüdür. Güvenlik sorunları nedeniyle popülaritesini kaybetmesine rağmen, protokol hala uzak bilgisayarlara erişmesi ve komutları yürütmesi gereken ağ yöneticileri tarafından kullanılmaktadır.

Bu program, IP adresini ve bağlantı türünü belirterek bir iş istasyonuna bağlanmanızı sağlar. Telnet’in yanı sıra program, SSH ve seri bağlantıları kullanabilir. Kullanıcı daha sonra bağlantıyı hızlı bir şekilde devam ettirmek için birden fazla bağlantı yapılandırabilir ve parametreleri kaydedebilir.

Güvenli bir bağlantı oluşturmanız gerekirse, uygulama bir SOCKS veya HTTP proxy sunucusu kullanabilir. Varsayılan olarak, SSH bağlantıları için AES şifrelemesi kullanır. Ayrıca, Blowfish ve 3DES şifreleme algoritmalarını da sunar.

Uygulamanın arayüzü anlaşılması kolaydır ve geçerli oturum, terminal penceresi ve bağlantı için tüm parametrelere hızlı erişim sağlar. Terminal penceresinin adını, davranışını ve rengini belirterek özelleştirme seçeneğiniz vardır.

Program hızlı bir şekilde bir oturum başlatmak veya terminal pencerelerini en aza indirmek için arka planda çalışma seçeneği içerir. Terminal penceresi linkleri destekler ve seçenekler penceresinde internet tarayıcısını belirterek bir bağlantı açmanızı sağlar.

Zamandan kazanmak için program, sunucuya bağlandığınızda otomatik olarak bir dizi komut yürütme seçeneğini içerir. Harici bir dosyadan tek bir komut belirtebilir veya bir komut dosyası yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, KiTTY’nin taşınabilir sürümüde mevcuttur. Yukarıda paylaşmış olduğumuz linklerden, Taşınabilir (Portable) KiTTY‘i indirerek, kuruluma gerek kalmadan istediğiniz bilgisayarda tek tıklamayla çalıştırın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *