InstaWifi (Android)

InstaWifi (Android)

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu575 KB
ÜreticiJesse chen
İşletim SistemiAndroid 2.2 ve üzeri
Eklenme Tarihi3 ay önce
İndirme linki çalışmıyorsa, buraya tıklayarak bildiriniz.Yorum Yaz
Hemen indir (575 KB)
24 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu uygulamaya oy ver)
Loading...

InstaWifi uygulamasını kullanarak WiFi ağınızın şifresini kolaylıkla dostlarınıza gönderebiliyorsunuz.

InstaWifi uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet sahiplerinin mobil cihazlarını kullanarak sahip oldukları WiFi ağlarını diğer kullanıcılarla paylaşabilecekleri araçlar arasında yer alıyor. Her ne kadar dostlarınıza WiFi şifrenizi vermek mümkün olsa da hem bu şifreyi açıktan paylaşmanın dezavantajlarından hem de uzun şifreleri hatırlamaktan kurtulmak için InstaWifi’ı kullanarak onların da mobil cihazlarınızdan ağınıza bağlanmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Uygulamanın temel görevi, cihazınızın bağlı olduğu ağın bilgilerini almak ve daha sonra bu ağ bilgilerini NFC üzerinden diğer akıllı telefonlara aktarmak. Tabii ki bu işi yaparken karşı taraftaki telefonda ve kendi telefonunuzda NFC desteği olması gerekiyor. İki cihaz birbirine dokundurulduğu anda veriler aktarılıyor ve böylece diğer cihazın da internete giriş yapması sağlanıyor.

Uygulamada internet bağlantısını paylaşabilmek için QR kodlar da kullanılabiliyor. Böylelikle bir mekan sahibiyseniz ve gelenlerin internet bağlantınızı kullanabilmelerini istiyorsanız tek yapmanız gereken oluşturulan QR kodu kaydetmek ve bastırdıktan sonra bir yerlere yapıştırmak. Elbette telefonunuzun ekranında yer alan QR kodun diğer telefonların kameraları tarafından okunması da mümkün.

InstaWifi’ın arayüzü pek ahım şahım değil ve görsellikten uzak denilebilir. Lakin tüm işlevlerinin sorunsuz ve akıcı bir şekilde çalışması nedeniyle kullanımınız esnasında herhangi bir zorlukla karşılaşmanız da mümkün değil. Fakat uygulamayı özellikle de QR kodlar üzerinden kullanırken ağınızı korumak istiyorsanız bu kodları istemediğiniz kişilerden uzak tutmayı da unutmayın.

WiFi ağınızı başka kişilerle paylaşmak için kendinize kısa bir yol arıyorsanız denemeden geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.

24 kez indirildi

YORUM YAZIN