GTA 5 (Grand Theft Auto 5)

Grand Theft Auto 5 (GTA 5), dünya üzerinde en çok sevilen ve oynanan, açık dünya tabanlı aksiyon ve macera oyunudur.

GTA serisinin yaratıcısı Rockstar, 2013 yılının Eylül ayında GTA serisinin son oyunu olan Grand Theft Auto 5‘i (GTA 5) PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlamıştı.

Daha sonra Rockstar tarafından, oyunun bilgisayar sürümünün 2014 sonbaharında çıkarılacağı duyuruldu. Oyunun bilgisayar sürümü çıktıktan sonra, oldukça talep görerek, satın alınmaya ve indirilmeye başlandı.

Oyun iki bölgede geçmekte ve oyunda anlık kullanabileceğiniz 3 karakter mevcut.

Los Santos ve Blaine Country bölgelerinde geçen GTA 5’te yer alan kahramanlarımızın tanıtımları şu şekilde:

Michael:

Michael geçmişte banka soygunculuğu üzerine profesyonel kariyer yapmış bir eski suçludur. Çalkantılı bir aile hayatına sahip olan Michael GTA 5’te tekrar eski günlerine dönmekte.

Trevor:

Oyunun en eğlenceli karakterlerinden olan Trevor pisliğin içinde yaşamaya bağışıklık kazanmış, kontrol edilemez bir öfkeye sahip olan bir piskopattır. Trevor’un Michael’ın eski bir dostu olması hikayede ona büyük bir parça veriyor.

Franklin:

Arabalara duyduğu ilgisi ile öne çıkan Franklin daha önceden suçla çok bir ilişkisi olmayan genç bir kahramandır. Franklin’in hayatı Michael ile tanışmasıyla değişiyor ve suça adım atıyor.

Not: GTA 5 Kurulum dosyası yardımıyla Social Club hesabınızla oturum açarak Grand Theft Auto 5’i bilgisayarlarınız üzerine indirebilirsiniz. Oyunu oynayabilmek için oyunu satın almış olmanız ve Social Club hesabınız üzerinden oyunu aktifleştirmiş olmanız gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *