CurrPorts 2.61

CurrPorts 2.61 (32-Bit) İndir

CurrPorts 2.61 (64-Bit) İndir

CurrPorts, kullanılmakta olan programlarla ilgili ayrıntılı bilgilerin yanı sıra, şu anda açık olan portların tam listesini görüntüler.

CurrPorts, bilgisayarınızdaki tüm açık portları listeleyen, basit arayüzlü bir programdır. Belirli bir TCP veya UDP bağlantı noktasını kullanan programı bulmak istiyorsanız, sizin için kullanışlı bir araç olacaktır.

Programın arayüzü basittir ve TCP veya UDP bağlantı noktaları üzerinden iletişim kuran tüm yürütülebilir dosyaların bulunduğu bir liste görüntüler. İşlem adı, uzak adres ve işlem yolu gibi çeşitli ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Kurulan bağlantılar yeşil, tanımlanamayan uygulamalar kırmızı ile işaretlenmiştir. Bu, sadece listeye bakarak aktif bağlantıları ve potansiyel olarak tehlikeli olanları kolayca fark etmenizi sağlar.

Listeden bir uygulama gerekli veya tanımlanmamışsa, bağlantıyı hemen kapatabilir veya işlemi sonlandırabilirsiniz. Dosya konumu hakkındaki bilgiler, yürütülebilir dosyayı bulmanızı ve tehlikeli olduğunu kanıtlarsa bilgisayarınızdan kaldırmanızı sağlar.

Toplanan bilgileri içeren bir HTML raporu oluşturabilir ve daha sonra analiz etmek için sabit sürücünüze kaydedebilirsiniz. Rapor tüm öğeleri ve işlemleri içerir. Bağlantı noktasını veya uzak adresi kullanarak, listeye filtre uygulayabilirsiniz.

Ana pencerede görüntülenen bilgiler, görüntülemek istediğiniz sütunlar seçilerek özelleştirilebilir. Önceden ayarlanmış bir zaman aralığını kullanarak uygulama listesini güncellemek istiyorsanız otomatik yenilemeyi de etkinleştirebilirsiniz.

CurrPorts, bilgisayarınızda açılmış TCP veya UDP bağlantı noktalarını görüntülemek ve yönetmek için pratik bir araçtır. Kullanılan bağlantı noktaları hakkında ayrıntılı bir rapora ihtiyacınız varsa, bu program size yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *