CCleaner 5.68.7820

CCleaner 5.68.7820

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu24.6 MB
ÜreticiPiriform Ltd
İşletim SistemiWin10/Win8/Win7/Vista/WinXP
Güncelleme24 Haziran 2020
İndirme linki çalışmıyorsa, buraya tıklayarak bildiriniz.

CCleaner, sisteminizi kolay ve hızlı bir şekilde temizlemenize yardımcı olan ve piyasada en çok kullanılan optimizasyon programıdır.

İnternette gezinirken, kötü amaçlı eklentiler birden karşınıza çıkabilir yada sisteminizden bir programı sildiğinizde arkasında kalıntılar bırakabilir. Bu tür olumsuzluklar bilgisayarınızın performansını oldukça kötü etkileyecektir ve hiçbir antivirüs programı bu konularda tam çözüm sağlamaz.

Bununla birlikte, periyodik taramalar ve sistem temizliği yapmak bilgisayarınızın performansını artırabilir. Bu durumda yardımcı olabilecek uygulamalardan biri, bilgisayarınızın sağlığını en iyi durumda tutmak için çeşitli araçlarla donatılmış olan CCleaner‘dır.

Programı çalıştırdığınızda, başlıca işlevlerin sol menüde listelendiğini göreceksiniz. Üst kısımda ise sistem bilgileri sürekli olarak görüntülenir. Temizleyici özelliğini kullanmak için “Custom Clean” seçeneğine tıklayarak, windows etiketi altında ki seçimleri yapmanız istenir. Nelerin temizleneceğini seçtikten sonra “Run Cleaner” butonuna tıkladıktan sonra sisteminizde temizlik işlemi başlayacaktır. CCleaner, bunun gibi birçok yardımcı aracı bünyesinde barındırır. En çok kullanılan araçlar arasında, sistem temizleme aracı, program kaldırma aracı ve disk analyzer bulunmaktadır.

Özetlemek gerekirse, CCleaner, internete bağlı olsun veya olmasın, herhangi bir bilgisayar için kullanılması kesinlikle bir zorunluluktur.

476 kez indirildi
Program Konuları: ,

YORUM YAZIN


x

Sitemiz uyar-kaldır prensibini ilke edinmiştir. Bizlerle buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfa aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.