BurnAware Free 13.5

BurnAware Free ile ses, video ve veri diskleri oluşturabilir, CD-DVD veya Blu-ray kopyalayabilir ve disk içeriklerini silebilirsiniz.

Bir CD-DVD yazma programı seçmek kolay bir iş değil, çünkü oldukça fazla ücretli ve ücretsiz program bulunuyor. Büyük markaları ve isimleri bir kenara bırakarak, daha küçük ama popüler programlar arasından BurnAware Free’yi kullanabilirsiniz.

Program kurulum esnasında üçüncü taraf yazılımları bilgisayarınıza yüklemek isteyebilir, buna engel olmak için, özel kurulum seçeneğini seçip, sadece BurnAware Free‘nin kurulmasını seçebilirsiniz.

Ana program ekranında, yararlanabileceğiniz tüm özellikleri kapsayan oldukça temiz bir arayüzle tanışıyorsunuz. Seçeneklerden birine tıklamak, bu tür bir program için tipik bir tasarıma sahip yeni bir pencere açacaktır.

BurnAware Free ile aklınıza gelebilecek her türlü dosya türüne sahip diskler oluşturabilirsiniz.

BurnAware Free, veri, MP3 veya video diskleri oluşturmanın yanı sıra ses CD’leri oluşturmanın en kolay yoludur. Ayrıca, AAC, M4A, MP3, OGG, WAV ve WMA gibi formatları destekler.

Önyüklenebilir diskler oluşturmak, ISO 9660, UDF veya Bridge dosya sistemi kullanarak yerel dosyalardan ISO görüntüleri oluşturmak ve DMG, IMG, NRG, BIN, CUE, ISO dosya uzantılarını CD, DVD veya BD’ye yazmak da mümkündür.

Bir diskin içeriğini ISO veya BIN dosyasına kopyalayabileceğiniz için yedekleme yardımcı programları bulunmaktadır. Son olarak, takılan CD, DVD veya Blu-ray ile ilgili bilgileri görüntüleyebilir, hataları giderebilir, yeniden yazılabilir diskleri silebilir veya biçimlendirebilirsiniz.

Sonuç olarak, BurnAware Free, ücretsiz CD-DVD ve Blu-ray yazma konusunda en iyi seçim olarak görünüyor. Çok güçlü özellik paketi, büyük bir kullanım kolaylığıyla birleştiğinde, bu yardımcı programı tüm kullanıcılar için kesinlikle iyi bir seçim haline getiriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *