Bilgisayarınız Yavaşladığında Yapılması Gerekenler

Yavaş bir bilgisayar, iş yapmanızı engeller ve yeterli performansı sağlayamaz. Bu durum sizi oldukça rahatsız edecektir. Bu makalede bilgisayarınızın yavaşladığını hissettiğiniz zamanda neler yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Çok Fazla Program Çalıştırmak

Bilgisayarınızda çok fazla program çalıştırmak, işletim sisteminizi kasacak, bilgisayarınızı kullanılamayacak hale getirecektir. Bunun için bilgisayarınıza kurduğunuz, kullanmadığınız gereksiz programları silmelisiniz. Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları CTRL + ALT + DELETE kombinasyonuyla, görev yöneticisini açarak, sonlandırabilirsiniz.

Bilgisayarınızı Düzenli Olarak Yeniden Başlatın

Bilgisayarınızda bir problem olduğunda, ilk yapacağınız iş bilgisayarı yeniden başlatmak olacaktır. Herhangi bir sorunu çözmese bile, bilgisayarı kapatıp açmak RAM’i temizleyecektir, bu da bilgisayarınızı hızlandıracak.

Virüsler

Virüsler, bilgisayarların başlıca düşmanları. Günümüzde popülerliğini koruyan reklam virüsleri bilgisayarınızın arka planında çalışarak. bilgisayarınıza sürekli reklam isteği göndererek, yoracaktır. Bilgisayarınızı kullanırken hem rahatsızlık duyacaksınız, hem de bu durum çekilmez bir hal alacak. Virüslerden kurtulmak için, sitemizin Virüs Tarama kategorisini gezerek, kendinize uygun programı seçin ve bilgisayarınızı virüslerden kurtarın!

449 kez okundu

YORUM YAZIN


x

Sitemiz uyar-kaldır prensibini ilke edinmiştir. Bizlerle buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfa aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - connect tv play - netblu apk - tv apk - tiktok jeton hilesi - tiktok hile - connect tv play - yabancı şarkılar dinle
binance güvenilir mi - paribu güvenilir mi - coinbase güvenilir mi - okex güvenilir mi - bitexen güvenilir mi