Advanced Onion Router 0.3.1.5

Advanced Onion Router, herhangi bir Onion Router ağına bağlanırken, arkanızda iz bırakmadan gezinmenizi sağlayan, ücretsiz bir proxy servisidir.

Bu tür programlara proxy servisi denir ve hiçbir veri trafiğinin izlenemeyeceği güvenli bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır. Yazılımın arayüzü sayısız kişiselleştirme seviyesine sahip bir ayarlar penceresinden oluşur.

Tor’un proxy anonimleştirmesine dayanan Advanced Onion Router, tüm TCP trafiğini güvenli ağ üzerinden yönlendirir, böylece birisinin web’de gezinme, anlık mesajlaşma konuşmalarını veya benzer etkinlikleri takip etmesini neredeyse imkansız hale getirir.

İstemci uygulaması, ağ boyunca bir tür rota oluşturur ve merkezi yönlendirici olarak da adlandırılan her düğüm, yalnızca ondan hemen önce veya sonra gelenin farkında olacaktır. Giden bağlantılar için TCP protokolünü kullanan tüm yüklü uygulamalar, merkezi yönlendirici tarafından uygulanan yeniden yönlendirmeleri izlemek üzere kısıtlanacaktır.

Yazılımın kapsamlı yapılandırmaları, proxy ayarlarını manuel olarak ayarlamanıza ve Onion Router ağı için en iyi seçenekleri seçmenize olanak tanır. Böylece, ISS trafiğini atlamayı, favori veya yasaklanmış yönlendirici listelerini oluşturmayı ve özel kimlik parametrelerini seçebilirsiniz.

Ele geçirilebilecek programların davranışlarını özelleştirmek için kullanabileceğiniz en kullanışlı, Korumalı Alan özelliği vardır. Sahte yerel saat’i etkinleştirebilir ve uygulamalara dokunduklarında farklı bir zaman damgası göndermelerini sağlayabilir veya IP çözümlemesini yalnızca sahte IP’lere ayarlayabilirsiniz.

Birlikte gelen çeşitli seçenekler göz önüne alındığında ve kullanımı çok zor olmadığından, Advanced Onion Router, anonim olarak internette gezinmek gerektiğinde alabileceğiniz en güvenilir araçlardan biridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *